- Ajankohtaista
- Viikon vinkit
- Keskustelut
- Koulutukset
- Hankkeet
- Opinnäytteet
- Galleria
- Piirustuskilpailu 2009
- Piirustuskilpailu 2008
- Riilahden toimintakeskus
- Simo-Pekka Sunila
- Piirustuskilpailu 2007
- Piirustuskilpailu 2006
- Piirustuskilpailu 2005 - Minä
- Piirustuskilpailu 2004 - Minun haaveeni
- Piirustuskilpailu 2003 - Ollaan yhdessä
- Lyhty - Luovilla
- Kettuki-keskus
- Kirsikoti
- Pia Hämäläinen
- Koululaiset Kuubasta
- Santtu Miettinen
- Veli-Matti Lehtinen
Piirustuskilpailu 2004 - Ollaan yhdessä
Tikoteekki ja Papunet järjestivät piirustuskilpailun keväällä 2003 aiheena "Ollaan yhdessä". Kilpailu oli tarkoitettu kaikille puhe- ja kehitysvammaisille lapsille, nuorille ja aikuisille.
Kilpailuun tuli määräaikaan mennessä 274 eri tekniikoilla toteutettua piirustusta ja maalausta, joten palkintolautakunnan tehtävä oli vaikea. Pääpalkinnon, cd-soittimen, voitti kuortanelainen Pirkko Ala-Ruona, lisäksi 14 muuta palkittiin piirustus- ja maalaustarvikkeilla. Kaikki osallistujat saivat kunniakirjan.
Papunetin verkkosivujen lisäksi töitä oli esillä Sillalla 2003 -seminaarissa Espoon Hanasaaressa, Hyvät käytännöt seminaarissa Tampereella, Tulppaanitalossa Tampereella, Harjun nuorisotalossa Helsingissä, Malmin kirjastossa Helsingissä ja Ison Omenan kirjastossa Espoossa.










































